Chceme chrániť ľudí pred novodobým otroctvom.
Myslíte si, že otroctvo je pojmom dávnej minulosti? Že v dnešnej dobe sa vám nemôže stať, že by niekto siahol na vašu osobnú slobodu a predal vás aj proti vašej vôli? Mýlite sa! Každý sa môže stať otrokom... Aj dnes!
Viete, o akom otroctve tu hovoríme? A ako mu predchádzať a chrániť sa pred ním? Kliknite pre viac info

V dnešnej dobe nemusíte pracovať v železných okovách pod horúcim slnkom na bavlníkových plantážach, aby ste boli otrokom. Dnes na to stačí oveľa menej.

Dnes stačí, aby ste naleteli podvodnej pracovnej ponuke falošnej webovej stránky, inzerátu, agentúry či dokonca známeho z vášho okolia, a zrazu sa môže stať, že sa nájdete v akejsi továrni či na farme niekde v Anglicku, alebo v inej európskej krajine. Ako novodobý otrok. Bez dokladov, možnosti komunikácie s okolím, bez peňazí. To v tom lepšom prípade. Nezriedka však môžete skončiť aj v striptízovom bare, na ulici ako nútený žobrák a známe sú aj prípady obchodovania s ľudskými orgánmi....

Chceme týmto spôsobom poukázať na aktuálne nebezpečenstvo obchodovania s ľuďmi – novodobého otroctva, ktoré neobchádza ani našu krajinu a pomáhať ľuďom mu predchádzať a chrániť sa pred ním.